Acasă / SPORT / Victorie clară pentru FC Argeș în fața clujenilor

Victorie clară pentru FC Argeș în fața clujenilor

pp fc arges - u cluj 2 1

FC Argeş a câștigat luni seară pe teren propriu, cu scorul de 2-1, contra echipei Universitatea Cluj. Alb- violeții au reușit să înscrie încă din primele minute ale partidei, asta grație golului marcat de Vasile Buhăescu, după o ovitură de cap, din 6 metri. Câteva minute mai târziu piteștenii și-au dublat avantajul. În urma unei centrări din lovitură liberă, Panait a înscris cu capul în colțul porții. Clujenii au încercat să-și revină însă Coman (31′) a trimis prea slab la singura ocazie a reprizei pentru ei. Pentru alb-violeții putea fi 3-0 încă din prima repriză însă portarul Dur-Bozoancă a intervenit salvator în fața lui Buhăescu. În minutele de prelungiri atacantul „Șepcilor roșii” a marcat golul de onoare și a redus din diferență cu o lovitură de cap, din 6 metri, după un corner. În urma acestei victorii FC Argeș se află pe locul cinci al clasamentului ligii a doua cu 15 puncte. Pentru alb-violeți urmează meciul cu CS Aerostar Bacău.

FC Argeș: Ureche – Turda, Vişa, Hreniuc – Tofan, Andr. Panait (I. Năstăsie 74′), R. Costin (cpt.), Şerbănică – I. Şerban, Buleică (Ct. Stan 83′), Buhăescu
Rezerve neutilizate: N. Grecu – C. Mihalache, D. Oancea, Tăbăcariu, Alin Popa
Antrenor: Emil Săndoi

U Cluj : Dur-Bozoancă – Căpuşă, Abrudan, Andr. Cordoş, Sepsi – G. Florescu (cpt.), K. Twumasi (Gab. Giurgiu 51′), Greu (Oct. Ursu 64′) – M. Coman (Goga 46′), Gavra, Hordouan
Antrenor: Adrian Falub

GABRIELA NEACSU/ VIDEO MIHAI N

Despre Administrator

Citeşte şi ...

conducere defensivă între polițiștii argeșeni (7)

Competiție de conducere defensivă între polițiștii argeșeni

La ceas aniversar pentru Poliția Română, polițiștii argeșeni s-au întrecut într-o competiție de îndemânare la ...