Acasă / SPORT / Victorie clară pentru medieșeni la Pitești

Victorie clară pentru medieșeni la Pitești

Hermannstadt a pierdut ieri, pe teren propriu, în faţa celor de la Gaz Metan Mediaş, scor 0-2, în prima etapă a play-out-ului Ligii 1. Medieşenii au început în forţă partida, iar în minutul aceștia au reușit să deschidă tabela de marcaj, acesta a fost scorul înregistrat la pauză. În partea secundă, cei care au sibienii au iești motivați de la cabină și au avut două ocazii mari în primele minute. Presiunea gazdelor a continuat până la final, însă cei care au marcat au fost tot medieșenii, prin Rondon, în minutul 90+2. După această victorie Gaz Metan Mediaș obţin prima reușită din 2019.

Hermannstadt: Cabuz – Măţel, Pîrvulescu, Dandea, I. Stoica, Tătar – Dumitriu, Dâlbea, Sg. Popovici – Blănaru, Tsoumou; Rezerve: Niga, Mijuskovic, Serediuc, Pamfile, Offenbacher, Jazvic, Antonov

Gaz Metan: Pleşca – V. Creţu, Larie, M. Constantin, Buşu – Fofana, L. Aurelio – Olaru, Chamed, Caiado – Rondon; Rezerve: Batista, Pleaşcă, Ivanov, Ely, Mailat, Pinto, R. Romeo

conducere defensivă între polițiștii argeșeni (7)

Competiție de conducere defensivă între polițiștii argeșeni

La ceas aniversar pentru Poliția Română, polițiștii argeșeni s-au întrecut într-o competiție de îndemânare la ...