Acasă / SPORT / Victorie în ultimul amical

Victorie în ultimul amical

Alb-violeţii s-au impus în confruntarea de pe propriul teren, cu Metaloglobus Bucureşti, cu scorul de 3-1. Meciul a avut două reprize diferite, prima mai echilibrată, iar cea de-a doua a fost la discreţia alb-violeţilor, care au mai ratat şi alte ocazii de a marca în afară de cele trei goluri. Oaspeţii au deschis scorul încă din primele minute prin Sota: acesta a profitat de imprecizia lui Agachi şi a trimis în plasă, din interiorul careului. Piteştenii au ratat ocazii mari prin Buhăescu şi Vişa. În repriza secundă, alb-violeţii au jucat cu mai multă determinare, iar rezultatele nu au întârziat să apară. Buleică a restabilit egalitatea la câteva minute de la reluarea partidei, iar Buhăescu i-a adus pe piteşteni în avantaj cu 20 de minute înainte de final. Acelaşi Buhăescu a realizat dubla după ce a fost servit perfect de Năstăsie. Pe finalul întâlnirii, Metaloglobus a ratat şansa de a reduce din handicap, portarul Robert Popa reuşind să apere penaltiul executat de Ovidiu Herea. Pentru piteşteni, partida cu Metaloglobus a fost al şaselea amical din această perioadă precompetiţională. Elevii lui Dică au un bilanţ de trei victorii şi trei remize. FC Argeş a terminat la egalitate cu Chindia Târgovişte (0-0), Concordia Chiajna (1-1) şi Turris Turnu Măgurele (1-1) şi s-a impus cu 3-0 în faţa celor de la Progresul Spartac Bucureşti, cu 4-2 împotriva celor de la FC Pucioasa şi cu 3-1 în disputa cu Metaloglobus Bucureşti. Argeşenii se pregătesc de primul meci din sezonul 2019-2020. Marţi, 6 august, alb-violeţii vor juca, de la ora 19.30, cu Ripensia Timişoara, pe Stadionul „Nicolae Dobrin”.

competiții sportive între polițiști (3)

Ziua Poliției, sărbătorită și prin competiții sportive între polițiști

Polițiștii argeșeni sărbătoresc Ziua Poliției Române prin competiții sportive și competiții cu caracter profesional.Tradiționalele competiții ...