Acasă / SPORT / Victorie lejeră pentru FC Voluntari la Pitești

Victorie lejeră pentru FC Voluntari la Pitești

FCSb a pierdut categoric confruntarea pe care a disputat-o duminică seara pe Stadionul Nicolae Dobrin, contra celor de la FC Voluntari cu scorul de 1-3 (0-1). Tira, Ricardinho și Botezatu prin autogol au marcat golurile ilfovenilor, în timp ce pentru FCSB golul de onoare a fost marcat de Ciman, imediat după pauză. FC Voluntari a început partida în forță la Pitești cu gol în minutul 1, după gafa uriașă a lui Botezatu, care a pierdut o minge ușoară în jumătatea și i-a oferit lui Tira șansa de a marca. 1-0 a si fost scorul pauzei, iar imediat dupa reluare, Florinel Coman a marcat la doar doua minute, șutul său pe lângă Mitrev a fost unul fără emoții. Bucuria celor de la FCSB a fost însă spulberată rapid asta pentru că Ricardinho a marcat pentru ilfoveni 60 de secunde mai târziu. Tabela s-a închis definitiv în minutul minutul 68, când același ghinionist Botezatu și-a dat un autogol.