Acasă / SPORT / Victorie meritată de SCM Piteşti

Victorie meritată de SCM Piteşti

SCM Piteşti au obţinut a treia victorie consecutivă din acest tur de campionat sâmbătă după-amiază, în cadrul etapei a noua din seria a treia. Echipa pregătită de Constantin Schumacher şi Dragoş Radu a învins, pe Stadionul „Nicolae Dobrin”, pe FC Aninoasa, echipă nou-promovată în Liga a III-a, scorul final al întâlnirii fiind 3-0. Acest rezultat i-a apropiat pe argeşeni la şapte puncte de liderul Muscelul Câmpulung.

SCM Piteşti: Udeanu – Mihăescu, Pâslaru (min. 86, Lupu), Ştefănescu, Vladu – Panait, Mustaţă (min. 63, Voinescu), Neagoe (min. 80, Săndulescu), Cârstea – Andrei David, Albu (min. 75, Lircă).
FC Aninoasa: Bicher – Coman, Pahonţu, Ştefan, Postelnicu (min. 75, Florea) – Matei (min. 63, Leotescu), Rusu, Neacşu, Cernea -Săndulescu (min. 80, Alexandru Maican), Ionuţ Maican (min. 46, Moţoi).
Arbitri: Liviu Bălăcescu (Târgu Jiu), Adrian Epure (Sibiu), Emeric Tocai(Sibiu).

SCM Pitesti-Aninoasa 3-0-FotoPress24.ro (29)Constantin Schumacher, antrenorul echipei SCM Piteşti, şi-a felicitat jucătorii după partidă: „În primul rând, felicit echipa mea care a jucat foarte bine. Am avut foarte multe ocazii, astfel că victoria este meritată şi cred că de la meci la meci arătăm din ce în ce mai bine. Am legat trei victorii la rând şi asta pentru că băieţii au înţeles ce trebuie să facem.

SCM Pitesti-Aninoasa 3-0-FotoPress24.ro (28)De partea cealaltă, Remus Gâlmencea, antrenorul celor de la FC Aninoasa, a spus că diferenţa a fost făcută de pregătirea fizică: „Meciul a decurs bine până în minutul 60 când ne-a «lăsat benzina». În minutul 60 am luat un gol, pe o neglijenţă în apărare. Îmi pare rău că Piteştiul nu are cel puţin o echipă în liga a doua, pentru că sunt condiţii foarte bune.
Monica C./Foto-Mihai N.

competiții sportive între polițiști (3)

Ziua Poliției, sărbătorită și prin competiții sportive între polițiști

Polițiștii argeșeni sărbătoresc Ziua Poliției Române prin competiții sportive și competiții cu caracter profesional.Tradiționalele competiții ...