Acasă / SPORT / Victorie pentru SCM Pitești în penultima etapă a ligii a treia

Victorie pentru SCM Pitești în penultima etapă a ligii a treia

scm_vs_fcsbII-3-1-fotopress-24 (12)SCM Pitești a condus echipa FCSB II cu scorul de 3-0 încă din minutul 21. Alb-violeții au dominat de la un capăt la altul iar în afară de cele trei goluri marcate şi-au mai trecut în cont două bare şi încă 8-10 oportunităţi de a înscrie.În prima repriză SCM a reușit să marcheze toate golurile,scorul ramând așa până la finalul partidei. Şerban a deschis scorul după 16 minute cu un şut de la 25 m care s-a dus direct în plasă iar apoi Panait a majorat diferenţa la jumătatea primei reprize după ce a reluat în plasă în urma unei lovituri de colţ. Grecu a reușit să aducă scorul la 3-0 după ce l-a învins pe portarul roş-albaştrilor cu un şut din interiorul careului. Cu două minute înainte de final primei reprize FCSB II a reușit să înscrie în urma unei lovituri de pedeapsă transformate de Simion. În repriza a doua SCM nu a mai reușit să înscrie la fel din faţa porţii ca în prima repriză. În urma acestui rezultat, SCM Pitesti a acumulat 71 de puncte, fiind lider detasat în seria a treia a ligii a treia. Pentru FCSB 2 au jucat fotbaliști care s-au antrenat în acest sezon sub comanda lui Laurentiu Reghecampf, între care Mihalcea, Bota, Simion ori Mario Mihai.

Gabriela Neacșu/VIDEO Mihai N.

competiții sportive între polițiști (3)

Ziua Poliției, sărbătorită și prin competiții sportive între polițiști

Polițiștii argeșeni sărbătoresc Ziua Poliției Române prin competiții sportive și competiții cu caracter profesional.Tradiționalele competiții ...