Acasă / EVENIMENT / Filme în premieră, la Cinematogaful de artă „Mircea Diaconu”

Filme în premieră, la Cinematogaful de artă „Mircea Diaconu”

Sâmbătă, 8 noiembrie2025, de la ora 19.00, la Cinematograful de artă „Mircea Diaconu” va fi proiectat filmul „Good boy”.
Un câine loial se mută alături de stăpânul său Todd în casa familiei de la țară, însă descoperă că forțe malefice se ascund în întuneric. În timp ce aceste entități stranii încep să-l afectezepe Todd, este de datoria patrupedului Indy să găsească curajul de a le înfrunta și de a-și proteja cel mai bun prieten.

Prețul unui bilet la acest film este de 10 lei, cu reduceri de 50% pentru studenți și pensionari și de 75% pentru elevi.
Duminică, 9 noiembrie 2025, de la ora 18.00, la Cinematograful de artă „Mircea Diaconu” va fi proiectat în premieră filmul „Dracula”.
Plecând de la legenda celebrului vampir și de la figura lui Vlad Țepeș, filmul propune o suită de povești radical diferite ca stil și formă, de la pulp la avangardă, de la literar la grotesc, de la fantastic la hiperrealist.
Prețul unui bilet la acest film este de 8 lei, cu reduceri de 50% pentru studenți și pensionari și de 75% pentru elevi.

Despre Administrator

Citeşte şi ...

talharie-costesti-3

Bărbat reținut de polițiști pentru violență în familie

Polițiștii din cadrul Secției 3 Poliție Pitești, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Pitești, ...

Lasă un răspuns

Please add a post. Powered by Announcement Bar