Acasă / SPORT / Unirea Bascov a câștigat faza județeană a Cupei României

Unirea Bascov a câștigat faza județeană a Cupei României

fc_arges-1953_unirea_bascov-finala-cupei-fotopress-24 (28)Ieri seară, pe stadionul „Nicolae Dobrin” din Trivale a avut loc finala județeană a Cupei României. Unirea Bascov s-a impus în fața echipei FC Argeș 1953 cu scorul de 5-3, după executarea loviturilor de la 11 metri după ce la finalul celor 90 de minute, scorul a fost egal, 1-1. Alb-violeții au avut sub control prima jumătate de oră având câteva ocazii mari de a deschide scorul.La finalul reprizei Linte a deschis scorul pentru Unirea Bascov printr-o lovitură de cap.În repriza a doua Sanda a fost cel care a reușit să înscrie pentru FC Argeș 1953. Scorul fiind egal la finalul celor 90 de minute,s-a trecut direct la penalty. Unirea Bascov a reușit cu brio să-și atingă obiectivul marcând toate loviturile de departajare pe când ,,alb-violeții’’ au ratat prin Pătrănoiu și Giurgea.