Acasă / EVENIMENT / Reținut de polițiștii piteșteni pentru lovire

Reținut de polițiștii piteșteni pentru lovire

În ziua de 9 februarie a.c., polițiștii de investigații criminale din cadrul Secției 1 Poliție Pitești au continuat cercetările într-un dosar penal aflat sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Pitești, privind săvârșirea infracțiunii de lovirea sau alte violențe .

Din cercetări s-a stabilit că în ziua de 13 ianuarie a.c., în jurul orei 17:00, un bărbat de 25 de ani, din Ștefănești, ar fi agresat pe un alt bărbat, în timp ce se aflau pe str. Calea București din municipiul Pitești, acțiuni în urma cărora persoanei vătămate i-au fost cauzate suferințe fizice.

retinut

În cursul zilei de 9 februarie, după administrarea probatoriului și parcurgerea etapelor procesuale, bărbatul de 25 de ani, din Ștefănești, a fost reținut pentru 24 de ore , pe bază de ordonanță , urmând ca în cursul zilei de astăzi, 10 februarie, să fie prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Pitești, cu propunere de luare a unei măsuri preventive.

Cercetările continuă, sub supravegherea procurorului de caz, pentru stabilirea cu exactitate a tuturor împrejurărilor în care faptele au fost săvârșite.

Precizăm că această etapă face parte dintr-un proces penal aflat în desfășurare, în cadrul căruia sunt respectate toate drepturile și garanțiile procesuale prevăzute de Codul de procedură penală. De asemenea, persoana cercetată beneficiază de prezumția de nevinovăție până la o eventuală soluționare definitivă a cauzei.

Despre Administrator

Citeşte şi ...

R.A.R.-și-I.S.C.T.R-11

17 permise de conducere reținute și 33 de certificate de înmatriculare retrase la sfârșit de săptămână

În zilele de vineri și sâmbătă, polițiștii Serviciului Rutier Argeș, împreună cu polițiștii structurilor rutiere ...

Lasă un răspuns

Please add a post. Powered by Announcement Bar