Acasă / EVENIMENT / Reținut de polițiștii Secției 1 Poliție Pitești după ce a lovit o femeie

Reținut de polițiștii Secției 1 Poliție Pitești după ce a lovit o femeie

În ziua de 21 iulie a.c., polițiștii de investigații criminale din cadrul Secției 1 Poliție Pitești au continuat cercetările într-un dosar penal aflat sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Pitești, privind săvârșirea infracțiunii de loviri sau alte violențe și au reținut un bărbat.
Din cercetări s-a stabilit că în ziua de 6 iulie a.c., în jurul orei 08:30, cel în cauză ar fi lovit o femeie de 35 de ani, pe fondul unor neînțelegeri anterioare dintre concubina agresorului și persoana vătămată. În ziua de 21 iulie, după administrarea probatoriului și parcurgerea etapelor procesuale, bărbatul, de 46 de ani, din Pitești, a fost reținut pentru 24 de ore, pe bază de ordonanță. Cercetările continuă, pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care fapta a fost săvârșită și luarea măsurilor legale care se impun.

stare conflictuală

 Reținut de polițiști după o stare conflictuală

În ziua de 21 iulie a.c., polițiștii de investigații criminale din cadrul Secției 3 Poliție Pitești au continuat cercetările într-un dosar penal aflat sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Pitești, privind săvârșirea infracțiunilor de loviri sau alte violențe și tulburarea ordinii și liniștii publice au reținut un bărbat de 48 de ani, din Pitești.
Din cercetări s-a stabilit că în ziua de 6 iulie a.c., în jurul orei 18:00, bărbatul în cauză, împreună cu un alt bărbat, care se aflau la locuința bărbatului de 48 de ani, ar fi lovit alți doi colocatari, în timp ce se aflau pe holul comun, iar prin actele de violență săvârșite, ar fi tulburat ordinea și liniștea publică. În ziua de 21 iulie, după administrarea probatoriului și parcurgerea etapelor procesuale, bărbatul, de 48 de ani, din Pitești, a fost reținut pentru 24 de ore, pe bază de ordonanță, urmând ca în cursul zilei de astăzi, 22 iulie, să fie prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Pitești, cu propunere de luare a unei măsuri preventive.

Despre Administrator

Citeşte şi ...

talharie-costesti-3

Bărbat reținut de polițiști pentru violență în familie

Polițiștii din cadrul Secției 3 Poliție Pitești, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Pitești, ...

Lasă un răspuns

Please add a post. Powered by Announcement Bar