Acasă / EVENIMENT / S-a oprit cu maşina în gardul magazinului

S-a oprit cu maşina în gardul magazinului

auto intrat in gard

O femeie a ajuns la spital după ce maşina pe care o conducea a fost scăpată de sub control şi s-a oprit în gardul unui magazin.
Evenimentul a avut loc în această dimineaţă pe strada Teilor din Piteşti, iar polițiștii Biroului Rutier Pitești s-au deplasat la fața locului pentru luarea primelor măsuri și efectuarea cercetărilor.
Din verificări a reieşit că Mirela M., de 58 de ani, din municipiu, se afla la volanul unui Volkswagen Polo. Când a dat să iasă din parcare, şoferiţa pur şi simplu a uitat că maşina nu fusese scoasă din viteză, iar în momentul plecării de pe loc autoturismul s-a oprit direct în gardul de protecţie al unui magazin. Mai mult, portiera din partea stângă era deschisă şi femeia avea un picior afară din maşină. Verificată cu etilotestul, a reieşit că împricinata nu consumase alcool. Rănită la picior , aceasta a fost monitorizată de un echipaj al serviciului judeţean de ambulanţă, apoi transportată la spital.
În cauză a fost deschis dosar penal pentru vătămare corporală din culpă şi ercetările continuă pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care evenimentul s-a petrecut.

Despre Administrator

Citeşte şi ...

Serviciului Rutier Argeș

26 permise de conducere reținute și 35 de certificate de înmatriculare retrase în ultimele 24 de ore

În ultimele 24 de ore, polițiștii Serviciului Rutier Argeș, împreună cu polițiștii structurilor rutiere din ...

Lasă un răspuns

Please add a post. Powered by Announcement Bar