Acasă / EVENIMENT / Tânăr reținut de polițiști pentru lovire sau alte violențe și tulburarea ordinii și liniștii publice

Tânăr reținut de polițiști pentru lovire sau alte violențe și tulburarea ordinii și liniștii publice

cercetat1
În ziua de 29 decembrie a.c., polițiștii din cadrul Secției 1 Poliție Pitști, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Piteșto, au continuat cercetările într-un dosar privind săvâșirea infracțiunilor de lovire sau alte violențe și tulburarea ordinii și liniștii publice.
Polițiștii au fost sesizați în noaptea de 20/21 decembrie a.c., în jurul orelor 01:20, despre faptul că un tânăr de 25 de ani, din Pitești care s-ar fi aflat sub influența alcolului, ar fi lovit cu un pahar din sticlă spart, în zona spatelui, alt tânăr de 21 de ani, din aceeași localitate, pe fondul unor discuții contradictorii, în timp ce se aflau în incinta unei săli de jocuri de pe strada Maior Gheorghe Șonțu din Pitești, tulburând astfel ordinea și liniștea publică,.
În urma probatoriului administrat, tânărul a fost reținut pentru 24 de ore, urmând ca în cursul zilei de astăzi, să fie prezentate Parchetului de pe lângă Judecătoria Pitești, cu propunere de luare a unei măsuri preventive.
Cercetările continuă pentru stabilirea cu exactitate a tuturor împrejurărilor comiterii infracțiunii, sub supravegherea procurorului de caz, din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Pitești.
Precizăm că această etapă face parte dintr-un proces penal aflat în desfășurare, în cadrul căruia sunt respectate toate drepturile și garanțiile procesuale prevăzute de Codul de procedură penală. De asemenea, persoana cercetată beneficiază de prezumția de nevinovăție până la o eventuală soluționare definitivă a cauzei.

Despre Administrator

Citeşte şi ...

Șoferi-vitezomani

Șoferi vitezomani lăsați pietoni pentru 90 de zile

În ziua de 29 decembrie a.c., polițiștii din cadrul Formațiunii Rutiere Costești au depistat un ...

Lasă un răspuns

Please add a post. Powered by Announcement Bar