Acasă / SPORT / Au încasat o căruţă de goluri de la alb-violeţi

Au încasat o căruţă de goluri de la alb-violeţi

scm_pitesti-muscelul_campulung-6-0_fotopress24 (10)SCM Piteşti a obţinut miercuri seară cea mai categorică victorie din această ediție de campionat.Pe o vreme ploioasă elevii lui Nicolae Dica s-au distrat cu Muscelul Câmpulung,ocupanta locului 5 în clasament.Alb-violeții au câștigat cu 6-0, după ce la pauză tabela arăta 3-0.Confruntarea dintre cele două echipe a fost dominată de la un capăt la altul de piteșteni care în afară de cele şase goluri marcate au irosit şi alte oportunităţi de a marca.Practic pe teren a fost o singură echipă care şi-a dominat copios adversarul.Muscelenii au fost de nerecunoscut în confruntarea din Trivale neavând nici o ocazie clară de gol la poarta piteștenilor.Gazdele au rezolvat meciul încă de la pauză prin reuşitele lui Năstăsie, Tănasă şi Andrei David. Alb-violeții nu şi-au potolit însă setea de goluri iar în cea de a doua repriză au mai marcat de încă trei ori prin Cruceru, Deaconescu şi Grecu. Prin această victorie, piteștenii au reuşit să își ia revanșa după înfrângerea din tur când au pierdut cu 3-0 la Câmpulung.

SCM Piteşti: Udeanu(min. 72 Oprican) – Stancu, Cotigă, Deaconescu, Şerbănică – Grecu, Şerban(min. 46 Cruceru), Panait, Năstăsie(min. 46 Albu) – David, Tănasă(min. 60 Ionescu). Antrenor: Nicolae Dică.

Muscelul Cîmpulung: Ene – Voicu(min. 70 Păun), Leca, Ion(min.53 Stăncescu), Băduleanu – Burghel(min. 64 Năftănăilă), Mahu, Jenaru, Bogdan David – Oancea, Dalu. Antrenor: Ovidiu Tică.