Acasă / SPORT / Bucuria s-a transformat în lacrimi pentru cei de la Atletic Bradu

Bucuria s-a transformat în lacrimi pentru cei de la Atletic Bradu

Astăzi după-amiază SCM Pitești a câștigat categoric confruntare cu Atletic Bradu ,câștigând cu scorul 5-2 după ce au fost conduși cu 0-2. Atletic Bradu a început bine prin Marcu care a deschis scorul în minutul 16 după ce a pătruns în careu și a șutat puternic la coltul lung iar mai apoi Golban în minutul 26 înscrie după un corner în care a dat cu latul printre picioarele portarului.SCM și-a revenit spectaculos când Albu a reușit dubla unul din goluri fiind marcat din interiorul careului la stânga portarul,ultimul gol al primei reprize a fost înscris de Șandru cu o lovitură de cap de la 6m. Repriza a doua a fost dominată de alb-violeți, Grecu ratând câteva ocazii importante pentru aceștia.Atletic Bradu a rămas în minutul 75 în inferioritate numerică după ce Ruță a fost scos după teren.În minutul 87 Șerbănică înscrie din pasa lui Șandru un gol dat cu stângul în diagonală pe partea dreaptă a portarului iar apoi Șerban închide tabela de marcaj cu un șut din interiorul careului.

SCM Pitești : Dumitrescu- Negoiță,Cotigă,Deaconescu,Șerbănică,Oancea,Grecu,David,Albu,Tănasă.Au mai intrat : Șandru,Barbu și Szecui.Antrenor Nicolae Dica

Atletic Bradu : Oprican-Din,Dumitrache,Mincă,Marin,Șerban,Golban,Tameș,Marcu,Ruță,Jenaru. Au mai intrat : Voinescu,Trache. Antrenor Adrian Neaga