Acasă / SOCIAL / Competiţii sportive care se vor desfăşura în perioada 28.05- 01.06.2014

Competiţii sportive care se vor desfăşura în perioada 28.05- 01.06.2014

1. Cupa 1 Iunie
Data şi locul : 28.05.2014 – Brăduleţ – sat Galeşu
Disciplină şi grupă de vârstă : sportul pentru toţi (fotbal, sah, tenis de masă
Organizator : D.J.S.T. Argeş şi A. J.Sportul pentru Toţi Argeş;
Parteneri : Primăria Comnunei Brăduleţ

2. Cupa 1 Iunie
Data şi locul : 29.05.-2014 –orele 10,00 – 11,30 – Piteşti ,
Disciplină şi grupă de vârstă : Proiect „ Armonie şi Mişcare” – gradinite 4-
6 ani ;
Organizator : : D.J.S.T. Argeş şi A. J.Sportul pentru Toţi Argeş;
Parteneri : Gradiniţa cu Program Prelungit „Rază de Soare „ Piteşti

3. Cupa 1 Iunie
Data şi locul : 29.05.2014 –orele 12,00 – Piteşti , Teren Bitium Şc. Gim .
„Nicolae Bălcescu” Piteşti
Disciplină şi grupă de vârstă : fotbal, handbal, stafete – ciclul primar şi
gimnazial;
Organizator : : D.J.S.T. Argeş şi A. J.Sportul pentru Toţi Argeş;
Parteneri : Şcoala Gimnazială „ Nicolae Bălcescu” Piteşti

4. Cupa 1 Iunie
Data şi locul : 30.05.2014 –orele 09,00 – Vrăneşti, Teren Sintetic
Disciplină şi grupă de vârstă : fotbal, handbal, cros;
Organizator : D.J.S.T. Argeş şi A. J.Sportul pentru Toţi Argeş
Parteneri : Şcoala Gimnazială Vrăneşti

5. Cupa 1 Iunie
Data şi locul : 31.05.2014 –01.06.2014 orele– 11,00-16,00 – Sediul DJST
Argeş
Disciplină şi grupă de vârstă : Şah – copii m+f;
Organizator : D.J.S.T. Argeş ACS Alfil Piteşti
Parteneri : A. J.Sportul pentru Toţi Argeş

6. Trofeul „Trivale” – Cupa Dani Coman – ediţia a II a
Data şi locul : 30.05.-01.06.2014– Sintetice Stadionul N. Dobrin
Disciplină şi grupă de vârstă : Fotbal – M – 2004,2005,2006
Organizator : ACS FC Dani Coman – DJST Argeş

7. Cupa 1 Iunie
Data şi locul : 30.05.2014 –orele– 09,00 – Miroşi
Disciplină şi grupă de vârstă : Sportul pentru toţi ( biciclete, triatlon,
handbal, fotbal )
Organizator : D.J.S.T. Argeş
Parteneri : A. J.Sportul pentru Toţi Argeş şi Primăria Miroşi

8. Cupa 1 Iunie
Data şi locul : 31.05.2014 –orele– 10,00 – Costeşti
Disciplină şi grupă de vârstă : Sportul pentru toţi (role,ciclism,cros
handbal, fotbal )
Organizator : D.J.S.T. Argeş
Parteneri : A. J.Sportul pentru Toţi Argeş şi Primăria Costeşti

9 . Cupa Speranţelor
Data şi locul : 31.06.2014 –orele– 09,00 – Topoloveni , Sala de Sport Sc.
Gim. Nr.1
Disciplină şi grupă de vârstă : Handbal , feminin, copii
Organizator : D.J.S.T. Argeş
Parteneri : A.J. Handbal Argeş şi A. J.Sportul pentru Toţi Argeş

10. Cupa Florilor
Data şi locul : 01.06.2014 –orele– 09,00 – Topoloveni , Sala de Sport Sc.
Gim. Nr.1
Disciplină şi grupă de vârstă : Handbal , masculin , copii
Organizator : D.J.S.T. Argeş
Parteneri : A.J. Handbal Argeş şi A. J.Sportul pentru Toţi Argeş

11. Cupa „Bradu”
Data şi locul : 31.05 01.06.2014 –orele– 12,00 Bradu,Aerodromul Geamăna
Disciplină şi grupă de vârstă : Rally Cros –
Organizator : D.J.S.T. Argeş
Parteneri : CS „ PROCAR RACING TEAM „ Piteşti

12. Cupa „1 IUNIE”
Data şi locul : 01.06.2014 –orele– 11,00 Piteşti , Bazinul Olimpic
Disciplină şi grupă de vârstă : Înot – copii
Organizator : D.J.S.T. Argeş
Parteneri : CS „ TOTAL SPORT ART „ Piteşti
13. Cupa „1 IUNIE ”
Data şi locul : 01.06.2014 –orele– 10,00 Curtea de Argeş
Disciplină şi grupă de vârstă : sportul pentru toţi (ciclism,role,cros)
Organizator : D.J.S.T. Argeş
Parteneri : Clubul Copiilor Curtea de Argeş

14. Cupa „1 IUNIE ”
Data şi locul : 01.06.2014 –orele– 10,00 Mioveni
Disciplină şi grupă de vârstă : sportul pentru toţi (ciclism,role,cros)
Organizator : D.J.S.T. Argeş
Parteneri : Clubul Copiilor Curtea de Argeş

Despre Administrator

Citeşte şi ...

Aglomeratie-Permise-6

Evidenţa Persoanelor Argeş, aproape blocarea activităţii

Lasă un răspuns

Please add a post. Powered by Announcement Bar