Acasă / SPORT / CS Mioveni a pierdut amicalul cu Chindia Târgoviște

CS Mioveni a pierdut amicalul cu Chindia Târgoviște

CS Mioveni a pierut sâmbătă, amicalul contra echipe dâmbovițene, Chindia Târgoviște cu scorul de 1-4. Sebastian Ivan a reușit să înscrie golul de onoare pentru galben verzi. De partea cealaltă pentru oaspeți au marcat Liviu Mihai, Florea, Cherchez și Neguț. În primele 45 de minute jocul a fost unul echilibrat, însă după pauză situația s-a schimbat. În repriza a doua jucătorii de la Chindia au fost mult mai prezenți în joc, reușind în acest fel să câștige fără probleme amicalul de la Mioveni. Pentru galben-verzi mai urmează un amical contra echipei FCM Alexandria. Surpinzător, după meci conducerea clubului CS Mioveni a evitat să facă declarații.

GABRIELA NEACȘU / VIDEO MIHAI NEACȘU

Despre Administrator

Citeşte şi ...

Bianca Voica, din nou sub tricolor (1)

Dedicare și determinare: Bianca Voica, din nou sub tricolor

Echipa României pregăteşte ultimele două partide din preliminariile CE2024, în 4 aprilie, la Cazin, cu ...