Acasă / SPORT / CS Mioveni înfrângere neașteptată pe teren propriu

CS Mioveni înfrângere neașteptată pe teren propriu

cs_mioveni-luceafarul_oradea_1-2-fotopress24 (48)CS Mioveni a pierdut confruntarea pe teren propriu contra echipei Luceafarul Oradea cu scorul de 1-2. La pauză scorul a fost 1-0, golul fiind marcat din lovitură de la 11 metri de Arnăutu, în minutul 14, după penalty-ul scos de Cr. Cigan. Galben verzii au avut o replică cinci minute mai târziu, când Boboc a trimis un „exterior” spre colţul lung, dar Pap s-a arcuit şi a respins în corner. Luceafărul s-a remarcat cu Balla care i-a dat emoţii lui Popescu cu un lob de la 20 de metri, care a trecut puţin peste poartă. Finalul primei reprize i-a găsit pe cei de la Mioveni mai mult în ofensivă, iar în minutul 37, Boboc a prins un şut în forţă din marginea careului către colţul lung, dar Pap a fost pe fază şi a deviat în corner .Două minute mai târziu, Rădescu a preluat în centrul careului, s-a întors şi a tras puţin peste vinclul din dreapta porţii lui Pap.Arnăutu a combinat cu Balla, care l-a angajat în careu pe Păcurar, al cărui şut din 8 metri a scuturat plasa la colţul lung reușind astfel golul de 2-0.Repilica galben-verzilor a venit la câteva minute când Năstăsie a pătruns în careu pe dreapta, a centrat la bara a doua, acolo unde Ayza, scăpat din marcaj, a reluat cu capul sub transversală. La final, deşi meciul a fost prelungit cu cinci minute, CS Mioveni şi-a mai creat doar o ocazie mai periculoasă, în minutul 90+3, când Florescu a executat direct pe poartă o lovitură liberă de la 25 de metri lateral dreapta, dar portarul Pap a reţinut fără probleme lângă bară.

CS Mioveni: Oct. Popescu – Tirică (Ed. Florescu 68′), Vişa, Gugu, Ed. Stoica – Boboc, M. Galan (Biceanu 66′) – A. Popa (M. Vintilă 46′), Ayza (cpt.), Rădescu – C. Năstăsie. Antrenor: Alexnadru Pelici

Luceafărul: Pap – Bedea (Nogo 81′), Moga, Hlinca (cpt.), I. Ban – Feher, Ţegle – Balla, Păcurar, Cigan (Zs. Lukacs 71′) – Arnăutu (Sorian 90′). Antrenor: Cristian Lupuţ
Au arbitrat: Horia Gabriel Mladinovici (Bucureşti) – George Marian Fridl (Comăneşti) şi Joszef Peter (Sfântu Gheorghe).