Acasă / SPORT / CS Mioveni pierde confruntarea cu Afumați

CS Mioveni pierde confruntarea cu Afumați

fc afumati =cs mioveni 2-1 (13)CS Mioveni nu a putut trece peste eșecul din Cupa României. Galben verzii au pierdut confruntarea de sâmbătă, pe terenul celor de la CS Afumați cu scorul de 2-1. Prima repriză a fost condusă de echipa din Afumați care și-a controlat jocul foarte bine. În minutul 23, în urma unui penalty pentru Afumaţi, Dedu reușește să deschidă scorul şi să îşi aducă echipa în avantaj. După pauză, în minutul 60, Ştefan Vasile majorează diferenţa în favoarea echipei sale, cu un şut la colţul scurt, după ce Dedu i-a aşezat mingea la marginea careului. Terenul a fost unul foarte dificil și le-a dat bătăi de cap ambelor echipe.În minutul 71, Andrei Neagoe a reușit să reducă din diferenţă cu un gol spectaculos din lovitură liberă, de la 20 de metri. De aici au avut nenumărate ocazii de gol însă nu au reușit deloc să înscrie. În urma acestui rezultat CS Mioveni se află pe locul 9. Pentru galben-verzi urmează confruntarea pe teren propriu, contra echipei Dunărea Călărași.