Acasă / SPORT / Egal acasă pentru FC Argeș 1953

Egal acasă pentru FC Argeș 1953

FC Argeș 1953- CS Mioveni II 2-2 (0-2)

FC Argeş 1953 a disputat astazi un nou meci în cadrul ligii a IV-a. În etapa cu numărul 9 piteştenii au jucat în acasă contra echipei CS Mioveni II ,liderul ligii a IV-a. CS Mioveni II a deschis scorul încă din minutul 24, printr-o centrare pe 6 metri de pe partea dreapta, urmând a marii avantajul in minutul 41. Imediat după pauza, echipa alb-violeții a reintrat în joc prin golul lui Schumacher,urmând ca egalarea sa fie adusă de Andrei Barbu. Galeria a susținut echipa FC Argeș chiar și atunci când erau conduși cu 2-0 din glasurile lor răsunând ,,Dă-le gol,dă-le gol..’’
FC Argeș ocupă locul al 4-lea cu 19 puncte, la o diferență de 5 puncte de liderul A.C.S. Unirea Bascov.