Acasă / SPORT / Elevii piteşteni, din nou pe podium la tenis de masă

Elevii piteşteni, din nou pe podium la tenis de masă

În weekendul recent încheiat la Bucureşti a avut loc o competiţie de tenis de masă „Cupa Copiilor”, ce face parte din campania „Sport Pentru Minte” şi la care au participat 120 de copii. Elevii de la Şcoala Gimnazială „Matei Basarab” din Piteşti au fost din nou la înălţime, clasându-se pe podium, după cum urmează: la categoria de vârstă 6 – 10 ani, fete, Raluca Stănescu a ocupat locul trei, la 14 – 18 ani, fete, Diana Ene s-a clasat a doua, în timp ce la băieţi, 14-15 ani, Dragoş Stan a fost primul, iar Dragoş Bănescu, la categoria 16-18 ani, al doilea. Au mai participat de la Piteşti Cristina Rizea – 11 ani, Maria Ionică – 11 ani., Theodor Muntoiu – 9 ani, Sebastian Pribeagu Sebastian – 6 ani şi George Prună – 7 ani.

Monica Cristea Foto: Mihai Neacsu