Acasă / SPORT / Prima zi a ,,Campionatelor Naţionale de Atletism pentru Seniori şi Tineret’’

Prima zi a ,,Campionatelor Naţionale de Atletism pentru Seniori şi Tineret’’

Ieri  a avut loc la Piteşti prima zi a ,,Campionatelor Naţionale de Atletism pentru Seniori şi Tineret’’. CSU Piteşti a obţinut două medalii, aur la ştafeta 4x100m feminin şi bronz la triplu salt masculin, Gabriel Tudorache reuşind să sară 15.50m

Iată rezultatele:

 Rezultate masculin
10000m
:
1. Marius Ionescu – CSM Craiova – 29:45.81
2. Nicolae Soare – CS Ştiinţa Bacău – 30:06.58
3. Ilie Corneschi – CS Ştiinţa Bacău – 31:06.53

110m garduri:
1. Cornel Bananau – CS Farul C-ta – 14.31
2. Cosmin Dumitrache – CSM Timişoara – 14.34
3. Răzvan Tomozei – CS Poli. Iaşi – 14.47

Triplu salt:
1. Alexandru Baciu – CSM Călăraşi – 16.30m
2. Adrian Daianu – CS Farul C-ta – 15.80m
3. Gabriel Tudorache – CSU Piteşti – 15.50m

Aruncarea suliţei:
1. Toma Pop – CSU Cluj Napoca – 73.74m
2. Levente Bertha – CSM Bucureşti – 67.92m
3. Andrei David – LPS Oradea,CSM Oradea – 64.75m

Aruncarea ciocanului:
1. Ion Sorescu – CSM Craiova – 61.79m
2. Alexandru Mehes – CS Crisul Oradea – 58.38m
3. Florin Asmarandei – CA Roman – 55.58m

1500 m:
1. Cristian Vorovenci – CSM Bacau 2010 – 3:58.33
2. Ioan Zaiazan – CSM Bacau 2010 – 3:58.38
3. George Preda – CS Targoviste – 4:00.10

Săritura în înălţime:
1. Mihai Donisan – CS Dinamo Buc. – 2.22m
2. Alexandru Tufa – CSU Cluj Napoca – 2.18m
3. Mihai Anastasiu – CSA Steaua Buc. – 2.18m

100m:
1. Marian Cîmpeanu – CSM Calarasi – 10.36
2. Daniel Budin – CSM Slatina – 10.60
3. Alexandru Terpezan – CSM Onesti – 10.63

Aruncarea discului:
1. Andrei Gag – CSM Arad – 59.17m
2. Mihai Grasu – CS Dinamo Buc. – 57.77m
3. Andrei Martin – CSU Cluj Napoca – 54.67m

400m:
1. Tiberiu Baneasu – CSM Bucuresti – 48.18
2. Alin Costache – CSM Pitesti – 48.47
3. Cornel Glisca – CSM Slatina – 49.31
– Adrian Cîrnaru – CSM Piteşti a obţinut locul patru cu timpul : 49.41

3000 m obstacole:
1. Alexandru Ghinea – CSU Reşiţa – 8:47.51
2. Andrei Stefana – CSM Craiova – 8:54.26
3. Catalin Atanasoaiei – ACS Arena 2011 – 9:24.74

Ştafeta 4X100m:
1. CS Olimpia Bucureşti – 41.13
2. CSM Oneşti – 41.70
3. CSM Craiova – 42.97

Rezultate feminin:
10000m:
1. Monica Florea – CAM Sighisoara – 34:09.12
2. Paula Tudoran – CSM Zalau – 34:29.19
3. Liliana Danci – CSM Resita – 34:56.19

Săritura cu prăjina:
1. Ionela Pistol – CSM Calarasi – 3.30m
2. Catalina Petrescu – CSS 7 Dinamo Buc. – 3.10m
3. Antonia Irimia – CSS 7 Dinamo Buc – 2.90m

1500m:
1. Florina Pierdevara – CSU Craiova – 4:21.08
2. Claudia Bobocea – CS Farul C-ta – 4:22.78
3. Lenuta Simiuc – CSM Bacau 2010 – 4:23.02
Aruncarea ciocanului:
1. Bianca Perie – SCM Bcau – 68.60m
2. Fazecas Lazar – CSA Steaua – 62.43m
3. Oana Beran – CS Viitorul Vaslui – 56.53m

Aruncarea discului:
1. Ileana Sorescu – CSM Craiova – 48.92m
2. Elena Asmarandei – SCM Bacau – 45.97m
3. Ioana Iancu – CSM Onesti – 44.94m

Triplu salt:
1. Cristina Bujin – CS Farul C-ta – 14.07m
2. Cristina Sandu – CSM Bucuresti – 13.85m
3. Carmen Toma – CS Farul C-ta – 13.65m

100m garduri:

Anamaria Nesteriuc – CSA Steaua Buc – 13.58
2. Anamaria Ionita – CSM Braila – 13.72
3. Beatrice Puiu – CSM Bucuresti – 13.99

100m:
1. Andreea Luiza Ograzeanu – CS Farul C-ta – 11.32 – Record National Tineret
2. Ana Maria Rosianu – CSA Steaua Buc – 11.88
3. Andreea Grecu – CS Farul C-ta – 11.89

400m:
1. Bianca Razor – CSA Steaua Buc. – 52.29
2. Elena Lavric – CSM Onesti – 53.25
3. Camelia Gal – CSU Cluj Napoca – 53.65

3000m obstacole:
1. Cristina Casandra – CSM Suceava – 9:56.47
2. Dana Loghin – CSS Medias – 10:13.56
3. Elena Panaet – CS Stiinta Bacau – 10:16.61

Ştafeta 4x100m:
1. CSU Piteşti (Andreea Roşu, Simina Rizea, Elena Popescu, Anamaria Ionita) 47.77
2. CSS 7 Dinamo – 48.99
3. CSM Ploiesti – 49.28

Foto : Mihai Neacșu

Despre Administrator

Citeşte şi ...

4869436-white-wallpaper

Final fericit la Mioveni

Lasă un răspuns

Please add a post. Powered by Announcement Bar