Acasă / SPORT / SCM Piteşti-Inter Clinceni (1-0)

SCM Piteşti-Inter Clinceni (1-0)

Fotbalistii de la SCM Piteşti continuă cu succes lupta pentru promovare în Liga a II-a. Echipa pregătită de Adrian Dulcea a reuşit să învingă, ieri după-amiază, cu 1-0, pe propriul teren, pe Inter Clinceni. Unicul gol al întîlnirii a fost marcat de Mihai Stancu, cu 5 minute înainte de finalul primei părţi.
Confruntarea cu ilfovenii a fost destul de echilibrată, ocaziile de gol putînd fi numărate pe degete. Piteştenii au început destul de bine meciul şi au irosit cîteva oportunităţi de a deschide scorul prin David, însă, de fiecare dată, portarul oaspeţilor a reuşit să scoată goluri ca şi făcute. Singura ocazie notabilă de gol a oaspeţilor s-a consemnat în cea de-a doua repriză, cînd Fluierică a scăpat singur spre poartă, iar Vlăsceanu, iesit în întîmpinare, a reuşit să respingă în corner. Piteştenii îşi puteau mări avantajul pe tabela de marcaj, în minutele de prelungire, însă şutul unui argeşean a fost respins de pe linia porţii de un fundaş advers. În urma acestui rezultat, echipa din Trivale împarte primul loc al clasamentului cu Chindia Tîrgovişte, ambele cu cîte 32 de puncte.