Acasă / SPORT / Tameş a stabilit scorul final

Tameş a stabilit scorul final

SCM Piteşti – Avântul Reghin 4-1
Joi seară s-a disputat etapa cu numărul patru a Ligii a III-a. La Piteşti, SCM Argeşul a primit vizita formaţiei Avântul Reghin. Scorul a fost deschis rapid de gazde, în minutul 3 Andrei Nilă reuşind să îl învingă pe Negru. Elevii lui Iulian Crivac s-au distanţat pe tebelă în minutul 30, Ionescu trecându-şi numele pe lista marcatorilor. Până la pauză s-au mai marcat două goluri.

Mai întâi, în minutul 38, oaspeţii au redus din diferenţă prin Merdariu însă la doar un minut după marcarea golului, noul intrat Enache a marcat golul trei pentru piteşteni. După pauză oaspeţii au încercat să reducă din diferenţă însă cei care au marcat au fost tot alb-violeţii. În minutul 76, în urma unui penalty, Tameş a stabilit scorul final, 4-1 pentru SCM Argeşul Piteşti.

SCM Argeşul: Vlăsceanu – B.Stancu, Botea, Ionescu, Baicu – David (’70 Călin), M.Stancu, Tameş (’77 Delcea), Iancu – Dulcea (’77 Aldu), Nilă (’13 Enache)
Antrenor: Iulian Crivac

Avântul Reghin: V.Negru – Szotyoki Kristian, Dan Răzan, Merdariu, Ungur, Luca, Macarie, Rozenfeld, Murar, Truţă, Chiorean
Antrenor: Andrei Enyedi

În urma acestei victorii SCM Argeşul a urcat pe locul trei fiind la un punct de Atletic Bradu. În etapa următoare, gruparea din Trivale va juca în deplasare cu formaţia CS Conpet Ploieşti.
Sursa text:sportarges.ro Foto : Mihai Neacsu