Acasă / SPORT / Victorie după victorie pentru alb-violeţi

Victorie după victorie pentru alb-violeţi

FC Argeș 1953 a reușit astăzi să învingă formația CS Rucăr cu scorul de 3-1, într-o partidă din cadrul etapei a 18-a a Ligii a IV-a Argeș.
Piteștenii au început în formula: Cojocaru – Iancu, Năstase, Olteanu, Heran – Barbu, Mateescu, Taudor, Chirciu – Schumacher – Bratu. În minutul 30, Cătălin Giurgea i-a luat locul lui Chirciu. Peste 2 minute, Schumacher are cea mai importantă ocazie a reprizei, dar șutul său a lovit bara porții. Bratu a deschis scorul în minutul 47, dar Rucărul a egalat în minutul 66. Mateescu și Giurgea au readus echipa noastră în avantaj cu golurile din minutele 75 și 77.
În urma acestei victorii, FC Argeș 1953 își consolidează poziția a doua în clasament, și se menține la două puncte în urma Unirii Bascov.