Acasă / SPORT / Victorie importantă pentru FCSB

Victorie importantă pentru FCSB

Piteștiul îi poartă noroc lui Dică, FCSB a reușit ieri seară să se impună pe stadionul Nicolae Dobrin, cu scorul de 2-0 contra echipei Viitorul Constanța. Scorul a fost deschis în minutul 41 41 prin Florin Tănase. Acesta a ratat un penalty inițial, dar mingea a ajuns înapoi la decarul roş-albaştrilor, care nu a mai iertat şi a punctat, stabilind scorul primei reprize. După o prima repriză echilibrată, în care diferenţa a fost făcută de golul lui Tănase, vicecampioana a preluat în totalitate controlul jocului, în partea a doua.

În minutul 76 Lucian Filip a înscris cu un şut imparabil din interiorul careului. Până la final, Viitorul a mai avut câteva atacuri, însă nu a pus în pericol poarta lui Bălgrădean. În urma acestei victorii, FCSB acumulează 37 de puncte şi se menţine pe locul al doilea, la trei puncte în spatele liderului CFR Cluj. Viitorul coboară pe poziţia a patra, cu 33 de puncte, după ce Universitatea Craiova a câştigat cu 3-1 duelul cu Voluntari.

GABRIELA NEACȘU/ MIHAI NEACȘU

Despre Administrator

Citeşte şi ...

Bianca Voica, din nou sub tricolor (1)

Dedicare și determinare: Bianca Voica, din nou sub tricolor

Echipa României pregăteşte ultimele două partide din preliminariile CE2024, în 4 aprilie, la Cazin, cu ...