Acasă / SPORT / FC Argeş 1953 a câştigat categoric în faţa formaţiei CS Mioveni 2

FC Argeş 1953 a câştigat categoric în faţa formaţiei CS Mioveni 2

FC Argeş 1953 a câştigat categoric meciul din deplasare jucat astăzi la Mioveni,în cadrul etapei a 7 a în faţa formaţiei CS Mioveni 2 cu scorul de 3-1(1-1).CS Mioveni a reuşit să deschidă scorul în minutul 3 al partidei graţie golului marcat de Şchiopu Alexandru.În următoarele minute Călin ratează o ocazie imensă pentru alb-violeţi,după ce rămas singur cu portarul trage pe lângă poartă.Acelaşi Călin reuşeşte să egaleze în minutul 34.În repriză secundă Pătrănoiu ratează printr-o lovitură foarte aproape de poartă iar mai târziu Tameş (min 67) aduce avantajul cu un gol executat perfect din afara careului.Ultimul gol marcat din penalty a purtat semnătura lui Pătrănoiu în minutul 81.Spiritele s-au închis la finalul meciului după ce reprezentanţii echipei CS Mioveni au avut nemulţumiri faţă de arbitrajul lui Călin Iulian.

FC ARGEŞ 1953 : Vlăsceanu – Toader, Gherase, Ciocârlan, Popa – Taudor, Tameş, Lipa, Pătrănoiu – Călin E., Sanda. Au mai intrat : Iancu ,Matei şi Giurgea.
CARTONAŞE GALBENE : Călin,Ciocârlan

CS MIOVENI : Chiţa,Dedeleanu,Ivan,Marinescu,Matei,Mazilu,Mormolea,Preda,Şchiopu,Turcin,Vintilă. Au mai intrat : Băraşcu,Bosneag,Ivănescu.
CARTONAŞE GALBENE : Marinescu,Preda,Ivănescu
CARTONAŞE ROŞII: Şchiopu,Turcin,Popescu

M.N/ FOTO: Gabriela Neacşu