Acasă / SPORT / FC Avrig a promovat în liga a 3-a

FC Avrig a promovat în liga a 3-a

Unirea Bascov a pierdut și returul barajului de promovare, 1-3 cu FC Avrig, după un meci cu două reprize diferite.În prima, gazdele au condus cu 1-0 după un gol marcat de Dima din penalty în minutul 21 și au mai avut ocazii rarisime.Una dintre acestea i-a aparținut lui Ionuț Ion, acesta s-a aflat singur în fața porții, dar nu a reușit să înscrie și cu siguranță atunci s-a consumat momentul psihologic al confruntării dintre Bascov și Avrig.Din păcate pentru argeșeni, pe un contraatac, oaspeții au restabilit egalitatea contrar cursului jocului, în minutul 42.Această reușită a ardelenilor a turnat plumb în picioarele jucătorilor pregătiți de Alin Chița, pentru că după pauză nu au mai reușit mare lucru, în schimb campioana județului Sibiu a mai punctat de două ori.Înainte de golul al treilea al disputei de ieri, Chirciu a fost eliminat pentru cumul de cartonașe galbene, iar la final acesta și-a vărsat nervii dând cu pumnul într-un geam.Ca și cum nu ar fi fost suficient, Dalu mai ratează și un 11 m în minutul 91.Chiar dacă a dominat în tur și a avut în mână jocul de la Bradu, din păcate pentru argeșeni pragmatismul sibienilor a făcut diferența.

arges-sport.ro/ FOTO Gabriela Neacsu- VIDEO Mihai N.