Acasă / SPORT / CS Mioveni a revenit de la 0-2 și a învins Clinceni, cu Florin Marin pe banca tehnică

cs-mioveni-clinceni-3-2-fotopress-24 (77)CS Mioveni a obținut o victorie nesperată în meciul de pe teren propriu cu Academică Clinceni,scor 3-2 după ce la pauză au fost conduși cu 0-2. Hristu Chiacu a deschis scorul pentru oaspeți după numai 14 minute. Fostul jucător al lui Dinamo a reușit dublă în minutul 31 cu un șut din mijlocul careului. Galben verzii au revenit de la cabine mai hotărati și au redus din diferentă prin Florescu care taxează o gafă a apărării ilfovenilor și reduce din handicap în minutul 48. Echipă lui Florin Marin a obținut egalarea în minutul 78 când Ionuț Stoica l-a învins pe Matache cu o lovitură de cap.Ultimul gol a fost primit cu cinci minute înainte de final după un ricoșeu nefericit ce i-a pus lui Nilă balonul în gheată la 3 metri de linia porții. Cu această victorie, CS Mioveni face 57 de puncte și urcă pe locul 3 la egalitate de puncte cu Sepsi OSK.

CS Mioveni: Popescu – Tirică, Gugu, I. Stoica, E. Stoica – Biceanu (Iamandi 77′), Galan (Neagoe 46′) – Rădescu, Florescu, Ayza (cpt.), Năstăsie (Nilă 46′)
Academica Clinceni: Matache – Venter, Nitu, Chindris, Perju – Gheorghe (cpt.), Udrea, Marin, Pulhac (Benzar 56′) – Coman (Ion 84′), Chiacu (Lazăr 70′).