Acasă / SPORT / CS Mioveni încheie ultima etapă cu o înfrângere

CS Mioveni încheie ultima etapă cu o înfrângere

CS Mioveni a încheiat anul 2017 cu un gust amar, echipa antrenată de Laurenţiu Roşu pierzînd în ultima etapă a sezonului cu 3-1, pe propriul teren. Argeşenii au fost învinşi de Dunărea Călăraşi, ocupanta locului 2 în clasamnent, după ce, la pauză, au condus cu 1-0. Gazdele au făcut o primă repriză aproape perfectă şi au avut meciul în mînă. Partida a început chiar bine pentru CS Mioveni, care a deschis scorul în minutul 15, prin Florescu, tînărul mijlocaş reluînd cu capul în plasă din 6 m , o centare ideală a lui Ayza. Pînă la finalul partidei, Dunărea nu a existat pe teren, şi problemele de lot pe care Mioveniul le-a avut înainte de această partidă erau date uitării. După pauză, ca la atîtea alte meciuri, ceva însă s-a schimbat, de data aceasta în rău, şi pe teren nu a mai ieşit în evidenţă decît adversarul. Totuşi, galben-verzii au ratat ocazia de a face 2-0 prin Florescu şi Neacşu, chiar înainte de golul egalizator al oaspeţilor. În minutul 60, Mioveniul a ratat o nouă ocazie de a face 2-1, prin acelaşi Florescu, la o nouă acţiune a lui Neacşu. Iar cei care au înscris au fost oaspeţii, aceştia marcînd la greşeală de apărare prin Gaetan. Pînă la final, gazdele au forţat egalarea, dar degeaba, iar cei care au fost mai periculoşi au fost tot elevii lui Dan Alexa. Aceştia puteau închide tabela încă din minutul 77, dar Sima a scos senzaţional în faţa lui Drăghiceanu. Totuşi, Dunărea Călăraşi a marcat şi golul 3, la o nouă greşeală a apărării Mioveniului, care l-a lăsat singur pe acelaşi Drăghiceanu, mijlocaşul junior preluînd şi apoi fiind faultat de portar în careul mic. Penaltiul a fost apoi transformat de Alexandru, acesta stabilind şi scorul final. CS Mioveni termină, aşadar, sezonul mult sub aşteptări, cu o înfrîngere în faţa Dunării Călăraşi, deşi a condus la pauză cu 1-0.

Silviu Mihai/ FOTO Gabriela Neacsu – Mihai N.

conducere defensivă între polițiștii argeșeni (7)

Competiție de conducere defensivă între polițiștii argeșeni

La ceas aniversar pentru Poliția Română, polițiștii argeșeni s-au întrecut într-o competiție de îndemânare la ...