Acasă / SPORT / FC Argeş 1953 înscrie goluri pe bandă rulantă!

FC Argeş 1953 înscrie goluri pe bandă rulantă!

fc_arges_1953-as-viitorul_stefanesti-fotopress24 (47)FC Argeş 1953 a disputat astăzi pe teren propriu etapa cu numărul 10 contra echipei AS Viitorul Ştefăneşti,câştigând categoric cu scorul de 7-0(4-0).Alb-violeții continuă seria meciurilor bune,bifând cea de a5-a victorie consecutivă. fc_arges_1953-as-viitorul_stefanesti-fotopress24 (2)Puţin după începerea partidei componenţii celor două echipe au ţinut un moment de reculegere în memoria victimelor din Clubul Colectiv.Meciul a început foarte bine pentru echipa antrenată de Vali Năstase,primul care a deschis tabela fiind Dragoş Prodan după o acţiune personală în care a driblat 3 adversari.Golurile nu s-au oprit aici astfel că la câteva minute Andrei Pătrănoiu reuşeşte să marchez cu un şut de la distanţă,urmându-l la câteva minute Ciocârlan cu un gol din faţa portarului.La finalul primei reprize Pătrănoiu marchează iar,reuşind astfel să facă dubla.În repriză a doua alb-violeţii au ,,bombardat’’ poarta oaspeţilor graţie excuţiei perfect a golurilor marcate de Burcea,Pătrănoiu care reuşeşte în acest meci un hat-trick de excepţie şi Iancu care închide partida cu un gol senzaţional.fc_arges_1953-as-viitorul_stefanesti-fotopress24 (48)Marius Sanda a avut parte de o accidentare serioasă în acest meci,iar în următoarele partide nu va mai juca.În etapa cu numărul 11 FC Argeş1953 se confruntă în deplasare,cu echipa AS Olimpia Suseni.

M.G/ FOTO :Gabriela Neacşu-Mihai N.

competiții sportive între polițiști (3)

Ziua Poliției, sărbătorită și prin competiții sportive între polițiști

Polițiștii argeșeni sărbătoresc Ziua Poliției Române prin competiții sportive și competiții cu caracter profesional.Tradiționalele competiții ...