Acasă / SPORT / FC Argeş s-a distrat cu ACS Poli Timișoara

FC Argeş s-a distrat cu ACS Poli Timișoara

fc arges - acs politimisoara 5 0 - fotopress-24 (7)

FC Argeș a reușit să câștige cu 5-0 meciul jucat pe propriul teren cu ACS Poli Timișoara. Alb-violeții au deschis scorul încă din minutul trei prin Rareș Enceanu după care s-au dezlănțuit. Până la pauză, Enceanu și Cătălin Barbu au marcat câte o dublă. După revenirea de la cabine, FC Argeș a slăbit ritmul, reușind să mai puncteze doar o singură dată, prin Buhăescu, cu aproape un sfert de oră înainte de final. În urma acestei victorii la scor, FC Argeș a urcat pe locul 5, cu cele 32 de puncte, acumulate în 16 etape. Alb-violeții au moralul ridicat înaintea partidei de duminică, de la ora 13, din deplasare, cu UTA Arad, o formație de mare tradiție a fotbalului românesc, dar care nu trece printr-o perioadă foarte bună din punct de vedere al rezultatelor.

FC Argeş: Ureche – Tofan, Vişa, Gugu, Turda – Şerbănică, Rareș Enceanu, Vas. Gheorghe, I. Şerban – Ct. Barbu, Buhăescu(cpt).
Rezerve: Oct. Popescu – I. Mihăescu, D. Oancea, Tăbăcariu, Alin Popa, Ct. Stan
Antrenor: Emil Săndoi

ACS Poli: Smaranda – Bocşan, D. Filip, Al. Belu, Foca, S. Keita, Românu, Dav. Pop, Stere, Golda, Oct. Drăghici (cpt.)
Rezerve: M. Contra – M. Buga, Toboşaru, Daminescu, Iseini, Dobrincu
Antrenor: Călin Cojocaru