Acasă / SOCIAL / FCSB a spart șirul ghinioanelor

FCSB a spart șirul ghinioanelor

FCSB a spart duminică seara șirul ghinioanelor și a câștigat primul meci în campionat după cinci partide fără victorie în acest sezon. Vicecampioana României s-a impus cu 2-1, pe stadionul Nicolae Dobrin, în etapa a opta, în fața celor de la Viitorul. FCSB avea sanșa să deschidă scorul încă din minutul 18, atunci când Vînă a executat o lovitură de la 11 metri, dar Căbuz a reușit să ghicească colțul și a respins șutul fostului jucător al lui Hagi. În minutul 38, Adi Popa l-a executat pe goalkeeper-ul oaspeților din interiorul careului, cu şiretul, reușind astfel să deschidă tabela de marcaj. Reacția celor de la Viiotrul a venit repede atunci când Gabi Iancu a marcat golul care a dus scorul la 1-1. În repriza a doua, Gnohere, a reușit să marcheze și să aducă victoria roș-albaștrilor. Acesta a profitat de o eroare în defensiva Viitorului, Panţîru a centrat în careu, Ţîru nu a putut să respingă şi mingea a ajuns la atacantul francez, care a stabilit rezultatul final. î