Miercuri, polițiștii din cadrul Postului de Poliție Mălureni au fost sesizati cu privire la faptul că, sub terasa unei case bătrânșeti din comuna Mălureni, a fost găsită o grenadă.
La fața locului s-au deplasat polițiști din cadrul Postului de Poliție Mălureni și din cadrul Serviciului de Acțiuni Speciale – Pirotehnic, care au ridicat grenada nefuncționabilă, defensivă de exericitiu provenind din al doilea razboi mondial.
M.N
Citeşte şi ...
Amenzi usturătoare pentru persoanele care nu depoziteaza corect deșeurile
În perioada 15-19 iulie 2024, polițiștii locali piteșteni din cadrul Serviciului Control – Mediu au ...