Acasă / SPORT / Încă un eşec pentru puştii lui Schumacher

Încă un eşec pentru puştii lui Schumacher

Echipa secundă a clubului FC Argeş nu se regăseşte. Jucătorii pregătiţi de Constantin Schumacher au jucat împotriva celor de la Rapid II, în deplasare. Alb-violeţii au pierdut cu 1-3 şi rămân cu o singură victorie în cele şase etape disputate în Liga a III-a.

Echipa piteşteană putea deschide scorul prin Moisie şi Coman: rămaşi singuri cu portarul bucureştenilor,cei doi nu l-au putut învinge. Gazdele au marcat  prin Alexandru Despa şi Ştefan Ghinea, în decurs de doar trei minute, iar misiunea piteştenilor de a egala devenea aproape imposibilă. După pauză, Alexandru Despa a realizat dubla, iar soarta celor trei puncte era pecetluită. Cu 20 de minute înainte de final, argeşlenii au redus din diferenţă prin Alexandru Duminică, însă golul acestuia nu a mai contat. Următorul meci al echipei FC Argeş II este programat sâmbătă, 9 octombrie, de la ora 15, pe propriul teren, cu Academica Clinceni II.

FC Argeş II: Bucur – Mălin (min. 45, G. Oprescu), I. Oprescu (min. 45, Aguţă), Ciuciulete, Dobra – Moisie, Dinoci (min.65 Găleşeanu) – Curescu(min. 75, Ene), Tudor, Duminică – Coman (min. 75, Tobias).