Acasă / SPORT / Lupii Profa, calificare în finala Cupei României

Lupii Profa, calificare în finala Cupei României

Lupii Profa

A fost o adevărată nebunie miercuri după-amiaza pe cocheta arenă a celor de la Lupii Profa. Încurajaţi de un public inimos şi dedicat echipei, Lupii au trecut cu scorul de 2-1 de Iris Titulescu în semifinalele Cupei României, faza pe judeţ. Meciul a fost unul cu adevărat incendiar şi purtaţi pe val de un public fierbinte, gazdele au marcat două goluri în primele 20 de minute. Matei şi Coman au punctat pentru gazde, oferind un avantaj de două goluri în duelul cu liderul din Liga a IV-.a, echipă care va reprezenta judeţul Olt în barajul pentru promovarea în Liga a III-a. Cu multă dârzenie, ambiţie şi cu un efort uriaş, Lupii au rezistat ultimelor asalturi date de cei de la Titulescu, care au revenit în meci graţie unui gol înscris în minutul 64 de Baboi. Fluierul final al meciului a venit ca o adevărată izbăvire şi a declanşat nebunia în tribune. Cu mult suflet, pasiune, unitate şi devotament, Lupii au ajuns în finala Cupei României, iar săptămâna viitoare vor juca în marea finală, cu trofeul pe masă şi nimeni şi nimic nu pare să-i oprească pe lupi.

Pompierii argeșeni prezenți la competiția “Scări pe Toacă” (3)

Pompierii argeșeni prezenți la competiția “Scări pe Toacă”, organizată de ISU Neamț

„În perioada 18-21 iunie a.c., Codruț, Eugeniu și Remus, trei pompieri argeșeni, au reprezentat cu ...