Acasă / SPORT / Micii înotători s-au întrecut la Piteşti

Micii înotători s-au întrecut la Piteşti

înotători

Recent, Piteştiul a găzduit Cupa Verii la înot, competiţie organizată de CSM Piteşti, în colaborare cu Pimăria Piteşti, SPEP Piteşti, DJTS Argeş.
Au participat copii cu vârste cuprinse între 6 şi 14 ani. Pe lista de start s-au înscris puşti de la 31 de cluburi din ţară, printre care Piteşti, Bucureşti, Mioveni, Constanţa, Baia Mare, Câmpina, Giurgiu,Târgu Mureş, Bacău, Tulcea, Ploiesti etc.
Din Argeş au urcat pe podium puşti legitimaţi la patru cluburi.
De la CSM Piteşti s-au remarcat Teodor Proca (medalie de argint – 50 m fluture, medalie de bronz – 50 m liber şi 50 m spate), Teodora Dumitru (medalie de argint la 50 m spate) şi George Andrei Ivan (medalie de bronz – 50 m liber).
Şi CS Dacia Mioveni a obţinut o distincţie, Alexandra Olteanu adjudecându-şi medalia de bronz – 50 m spate.
LPS Piteşti a obţinut o medalie de aur (50 m liber, 50 m spate) şi una de bronz (50 m bras) prin Codruţa Răducanu.
Au urcat pe podium şi doi puşti de la LLP Piteşti: Ana Grosu, care a obţinut o medalie de aur (50 m fluture) şi o medalie de argint – 50 m liber, şi Rareş Oanţă (medalie de bronz – 50 m fluture).
Codruţ Răducanu (13 ani, LPS Piteşti) a câştigat marele trofeu, Cupa Verii, acumulând 7 puncte.

competiții sportive între polițiști (3)

Ziua Poliției, sărbătorită și prin competiții sportive între polițiști

Polițiștii argeșeni sărbătoresc Ziua Poliției Române prin competiții sportive și competiții cu caracter profesional.Tradiționalele competiții ...