Sâmbătă după-amiază începând cu ora 17 s-a deschis cea de a -73 –a ediție a Campionatulu Balcanic de Atletism . Deschiderea a început cu intonarea imnului oficial al competiției cântat de Marcel Pavel și Nicola .
Momentul a fost marcat aşa cum se cuvine de organizatori, spectacolul de deschidere fiind unul demn de un asemenea eveniment. Un avion a survolat stadionul, iar din acesta a sărit pe gazon un paraşutist care purta drapelul României. Imediat după aceea a fost tăiată panglica inaugurală, în prim-plan fiind ministrul Tineretului şi Sportului, Gabriela Szabo, preşedintele Federaţiei Române de Atletism, Sandu Ion, primarul Tudor Pendiuc şi preşedintelele Federaţiei Balcanice de profil, bulgarul Dobromir Karamarinov.
Citeşte şi ...
Câmpulung: Faza zonală a concursului Serviciilor Profesioniste pentru Situații de Urgență
Ieri, pe stadionul municipal Câmpulung, s-a desfășurat etapa județeană a concursurilor profesionale ale Serviciilor Private ...