Acasă / SPORT / Remiză – FC Argeș – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 1-1(1-0)

Remiză – FC Argeș – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 1-1(1-0)

Au marcat: Șerban(min.2) / Damașcan(min.77)
FC Argeș a irosit încă o șansă de a se apropia de zona locurilor de play-off după ce a remizat, 1-1, în confruntarea de miercuri seară, de pe propriul teren, cu Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, din runda cu numărul 20 din Casa Liga 1. foto: Gabriela Neacșu
Piteștenii au început foarte bine partida și au deschis scorul după două minute prin căpitanul Ionuț Șerban care a trimis în plasă după ce l-a driblat pe Ninaj. Același Șerban a fost aproape de a realiza ”dubla”, însă Roland Niczuly a respins miraculos lovitura liberă bătută excelent de mijlocașul argeșean. Replica covăsnenilor a fost dată de Ashkovski care a zguduit transversala cu un șut din afara careului. Chunchukov a fost și el foarte aproape de a restabili egalitatea la o ieșire greșită pe o centrare a lui Greab. După pauză, același Greab a respins în bară lovitura de cap a lui Mitrea. Ashkovski i-a salvat pe oaspeți de la primirea unui nou gol după ce a scos de pe linia porții lovitura de cap a lui Cristi Dumitru. Trupa lui Cristiano Bergodi a reușit egalarea în minutul 77, prin nou-intratul Vitalie Damașcan. Sepsi putea da lovitura pe finalul partidei, însă Greab a scos din vinclu lovitura liberă bătută în forță de Ștefănescu. În urma acestei remize, FC Argeș a rămas pe locul 8 al clasamentului, cu 28 de puncte, cu trei mai puțin decât Universitatea Craiova, ocupanta locului 6, ultimul care asigură prezența în play-off. Următorul meci al echipei noastre, ultimul din acest an, este programat duminică, de la ora 16.00, în deplasare, cu CFR Cluj, campioana României.
Caseta tehnică:
FC Argeş: Greab – Viana, Turda, Joao Miguel, Latovlevici – Meza Colli, Raynov –

Dumitru(min.75 Ișfan), Şerban (min.85 Fatai), Dumitraşcu(min.79 Tofan) – Arias(min.80 Said).
Rezerve neutilizate: Croitoru, Boldor, Muşat, Honciu, Palic. Antrenori: Andrei Prepeliţă și Mihai Ianovschi.
Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Niczuly – Aganovic, Ninaj, Mitrea, Dumitrescu – Ashkovski (min.71 Bărbuţ), Păun, Fofana (min.71 Gonzalez), Golofca(min.76 Damașcan) – Achahbar (min.46 Ştefănescu), Chunchukov (min.73 Luckassen).
Rezerve neutilizate: Began, Bojic, Tincu, Ispas. Antrenor: Cristiano Bergodi.
Stadion: Nicolae Dobrin; Spectatori 700
Cartonaşe galbene: Turda, Şerban / Dumitrescu, Păun
Arbitru: Radu Petrescu / A1: Daniel Mitruţi A2: Elorian Vişan
Observatori: Octavian Goga, Cornel Sorescu.

conducere defensivă între polițiștii argeșeni (7)

Competiție de conducere defensivă între polițiștii argeșeni

La ceas aniversar pentru Poliția Română, polițiștii argeșeni s-au întrecut într-o competiție de îndemânare la ...