Acasă / SPORT / Sanda şi Pătrănoiu au adus victoria categorică alb-violeţilor

Sanda şi Pătrănoiu au adus victoria categorică alb-violeţilor

FC Argeş 1953 a câştigat categoric meciul de sâmbătă în cadrul etapei a IV a în faţa formaţie AS Miceşti cu scorul de 5-0 (4-0).Meciul a început cum nu se poate mai bine pentru alb-violeţi astfel că în minutul 12 aveau avantaj 2 goluri graţie lui Sanda Marius şi Pătrănoiu Andrei.În minutul 20 Sanda reuşeşte să marcheze din nou singur cu portarul iar două minute mai târziu Pătrănoiu marcheză iar. După o prima repriză în care au ‘bombardat’ poarta celor de la AS Miceşti în repriza a doua Sanda marchează golul de 5-0 reuşind astfel să aducă victoria categorică alb-violeţilor.FC Argeş se află în acest moment pe locul 2 al clasamentului la egalitate de puncte cu AS Victoria Buzoiesti.