Astăzi, la sediul ISU Argeş, secretarul de stat în MAI, dr. Raed Arafat a avut o întrevedere cu autorităţile judeţene şi conducerea inspectoratului în scopul verificării serviciilor de urgenţă profesioniste, inclusiv cele medicale, dar şi pentru a dezbate modalităţi eficiente de corelare a procedurilor de intervenţie în situaţii de urgenţă deosebite.
La şedinţă au participat: prefectul judeţului Argeş, domnul Cristian Soare, vicepreşedintele Consiliului Judeţean, domnul Florin Tecău şi inspectorul şef al ISU Argeş, colonel Popa Ion.
Citeşte şi ...
ISU Argeș: Atenționare meteorologică ! Cod galben !
COD GALBEN – Interval de valabilitate: 25 iulie, ora 12 – 25 iulie, ora 23 ...