În cursul nopții (ora 03:46) Detașamentul de Pompieri Câmpulung a fost solicitat să intervină în municipiul Câmpulung, strada Alexandru cel Bun, în cazul unui eveniment rutier în care o autoutilitară a părăsit partea carosabilă și s-a răsturnat pe o parte. Paramedicii SMURD au monitorizat o persoană de sex masculin, în vârstă de 18 ani, care acuză dureri la membrul inferior stâng. În urmă evaluării, nu s-a pacientul nu a avut nevoie de transport la spital. Pompierii au asigurat măsuri specifice până la înlăturarea oricărui pericol.
Tag-uri- . A medicii smurd pompierii r smurd
Citeşte şi ...
Amenzi usturătoare pentru persoanele care nu depoziteaza corect deșeurile
În perioada 15-19 iulie 2024, polițiștii locali piteșteni din cadrul Serviciului Control – Mediu au ...