Acasă / SPORT / Victorie în ultimul amical

Victorie în ultimul amical

Foto Mioveni - AlexandriaCS Mioveni a reușit ieri, să se impună în ultimul amical al iernii contra FCM Alexandria, echipă condusă de Marius Stoica, cu scorul de 1-0. Confruntarea a fost una foarte dificilă, datorită și vremii care le-a dat mari bătăi de cap jucătorilor. Galben verzii au reușit să înscrie singurul gol al partidei în prima repriză,prin Năstăsie. În a doua repriză au existat ocazii de ambele părți. FCM Alexandria a avut un joc destul de bun, și chiar de câteva ori le-au pus probleme galben verzilor. Până în prezent CS Mioveni a făcut pregătirea de iarnă, doar pe teren sintetic, exceptând două meciuri pe care le-au jucat pe Stadionul din Mioveni. Laurențiu Roșu s-a declarat la final mulțumit de prestanța echipei sale și este pregătit de startul campionatului. Pe data de 3 martie CS Mioveni, va juca primul meci oficial din acesta an contra echipei UTA Arad.