Acasă / SPORT / Victorie pentru SCM Pitești în penultima etapă a ligii a treia

Victorie pentru SCM Pitești în penultima etapă a ligii a treia

scm_vs_fcsbII-3-1-fotopress-24 (12)SCM Pitești a condus echipa FCSB II cu scorul de 3-0 încă din minutul 21. Alb-violeții au dominat de la un capăt la altul iar în afară de cele trei goluri marcate şi-au mai trecut în cont două bare şi încă 8-10 oportunităţi de a înscrie.În prima repriză SCM a reușit să marcheze toate golurile,scorul ramând așa până la finalul partidei. Şerban a deschis scorul după 16 minute cu un şut de la 25 m care s-a dus direct în plasă iar apoi Panait a majorat diferenţa la jumătatea primei reprize după ce a reluat în plasă în urma unei lovituri de colţ. Grecu a reușit să aducă scorul la 3-0 după ce l-a învins pe portarul roş-albaştrilor cu un şut din interiorul careului. Cu două minute înainte de final primei reprize FCSB II a reușit să înscrie în urma unei lovituri de pedeapsă transformate de Simion. În repriza a doua SCM nu a mai reușit să înscrie la fel din faţa porţii ca în prima repriză. În urma acestui rezultat, SCM Pitesti a acumulat 71 de puncte, fiind lider detasat în seria a treia a ligii a treia. Pentru FCSB 2 au jucat fotbaliști care s-au antrenat în acest sezon sub comanda lui Laurentiu Reghecampf, între care Mihalcea, Bota, Simion ori Mario Mihai.