Acasă / SPORT / Alb-violeţii victorie fără emoții (GALERIE FOTO)

Alb-violeţii victorie fără emoții (GALERIE FOTO)

În cadrul etapei cu numărul 3 din liga a IV-a FC Argeş a jucat în deplasare cu Olimpia Suseni. Chiar dacă nu au evoluat pe propriul teren piteştenii s-au simţit ca acasă, micuţa tribună a terenului din Suseni fiind plină cu suporteri veniţi de la Piteşti. Astfel fotbaliştii pregătiţi de Mihai Zanfir şi Marius Priseceanu nu şi-au dezamăgit fanii şi au deschis scorul rapid prin Adrian Neaga, atacantul alb-violeţilor executând fără emoţii o lovitură de pedeapsă (min 11). În minutul 28 gazdele trec pe lângă egalare. În urma unui corner executat de Mihai Radu, Drăgan iese eronat din poartă însă mingea reluată cu capul de Oprea ocoleşte spaţiul porţii.

Cinci minute mai târziu gazdele egalează prin Andrei Nicolae, atacantul formaţiei din Suseni reuşind să înscrie cu un lob peste Drăgan. Cu un minut înainte de pauză Cristian Călin încearcă un şut la colţul scurt însă mingea este respinsă de Stoica în corner.

Piteştenii trec din nou în avantaj în minutul 74. Neaga centrează pe jos de pe partea dreaptă, mingea ajunge la Ion Cosmin care şutează puternic de la marginea careului. Cu două minute înainte de finalul partidei alb-violeţii au mai punctat încă o dată, autorul golului fiind Daniel Păun. În prelungiri acelaşi Păun a fost eliminat pentru cumul de cartonaşe galbene gruparea din Piteşti terminând partida în inferioritate numerică. Scor final Olimpia Suseni – FC Argeş 1-3. În etapa următoare FC Argeş va juca pe teren propriu împotriva celor de la DLR Piteşti.

Olimpia Suseni – FC Argeş 1-3
Au înscris: A.Nicolae (’33) / Neaga (’11-pen), I.Cosmin (’74), Păun (’88)

Olimpia Suseni: Popescu – Nicolae, Oprea, Stoica, Preda, Mihai Ion, Balcan, M.Radu, M.Marinac, A.Nicolae, Sucala
Rezerve: Ciolacu, Voinea, Cîrstea, Enache, C.Matei, Stoian,
Antrenor: Ion Voicu

FC Argeş 1953: Drăgan, M. Călin, Năstase, Tuader Alex, Băieţică, Păun, Mateescu, Cosmin Ion, Iancu, Neaga, C.Călin
Rezerve: Cojocaru, Ciobanu, Heran, Chiran, Schumacher, Barbu, Matei
Antrenor: Mihai Zanfir

Andrei Zevedei/Foto Mihai Neacsu

competiții sportive între polițiști (3)

Ziua Poliției, sărbătorită și prin competiții sportive între polițiști

Polițiștii argeșeni sărbătoresc Ziua Poliției Române prin competiții sportive și competiții cu caracter profesional.Tradiționalele competiții ...