Acasă / SPORT / Atletic Bradu a facut egal Dinicu Golescu (3-3)

Atletic Bradu a facut egal Dinicu Golescu (3-3)

Atletic Bradu a primit acasă vizita celor de la Dinicu Golescu în cadrul etapei cu numărul doi al ligii a III-a. Brădenii au marcat rapid de două ori prin Păvăluţă ( min. 5) şi Frăsineanu (min. 12) iar partida părea ca va fi câştigată cu uşurinţă de gazde. Măzărache a redus din diferenţă în minutul 28 însă gazdele au mai înscris încă o dată prin Jenaru cu zece minute înainte de pauză.

În repriza secundă elevii pregătiţi de Alecsandru Popovici au ieşit la atac Ionuţ Leca reuşind să încrie în minutul 57. Oaspeţii au continuat să atace iar în minutul 76 scorul a devenit din nou egal după ce Măzărache l-a învins din nou pe Birăiescu. Gazdele au terminat partida în inferioritate numerică după ce Şerbănică a văzut al doilea cartonaş galben şi implicit pe cel roşu în urma unui fault făcut la marginea careului, fază la care oaspeţii au cerut penalty. Rezultat final Atletic Bradu – Dinicu Golescu 3-3, formaţia din Câmpulung obţinând astfel primul punct din acest sezon.

În etapa următoare Atletic Bradu va juca în deplasare împotriva celor de la Chindia Târgovişte, partida urmând să se dispute vineri, 12 septembrie, de la ora 17:00 iar o zi mai târziu, de la aceeaşi oră, Dinicu Golescu va primi acasă vizita formaţiei Vişina Nouă.

Atletic Bradu: Birăiescu – Diţă, Velianu, Şerbănică, Tănase, Ciocotoiu, Păun, Frăsineanu, Murineanu, Păvăluţă, Jenaru
Rezerve: Gheţu, Pătrănoiu, Slavu, Popa, Soare, Bărbulescu, Ruţă
Antrenor: Cornel Frăsineanu

CN Dinicu Golescu: Tănase – Andrei Ion, Zaharia, Vaciu, Băduleanu, Mălăncioiu, Mihăilescu, Anghelina, G. Jenaru, Toader, Măzărache
Rezerve: Moise, Leca, Chira, Heroiu, Miloşi, Lulea, Dulgheru
Antrenor: Alecsandru Popovici

Andrei Z. Foto – Mihai N.

Sah februarie 2024 (15)

David Hărăbor și Camelia Tatu au cucerit premiile Suprem 2024 la sah

În acest weekend, orașul Pitești a găzduit Festivalul național de șah „Cupa SUPREM” – un ...