Acasă / SPORT / BCM Piteşti a pierdut în faţa liderului

BCM Piteşti a pierdut în faţa liderului

BCM-U Piteşti a pierdut jocul pe care l-a susţinut joi seara pe teren propriu în faţa liderului CSM Oradea, partidă ce a contat pentru runda cu numărul 6 din cadrul Ligii Naţionale de Baschet masculin. Scorul final a fost 80-65 în favoarea oaspeţilor, pe sferturi: 19-23, 16-22, 26-13, 19-7.

Primii cinci din fiecare echipă au fost:
BCM Piteşti – Tutt, Barac, Ulmer, Krapic, Djurkovic
CSM Oradea – Franklin, Dillon, Subotic, Nicoară, Denison
Gazdele au condus mai tot timpul ostilităţile în primele trei sferturi, însă finalul meciului a fost adjudecat favorabil de bihoreni care sau impus graţie unei reprize secunde excelente, respectiv extrem de modeste pentru argeşeni.
De la gazde, remarcaţii au fost: Tutt 14 puncte, 4 pase decisive, Krapic 14 puncte, 4 recuperări, Ulmer 14 puncte, 8 recuperărim, 3 pase decisive, Barro 11 puncte, 10 recuperări. BCM-U Piteşti a jucat fără Marko Djurkovic în partida cu CSM Oradea.

M.C foto : Neacsu Gabriela

conducere defensivă între polițiștii argeșeni (7)

Competiție de conducere defensivă între polițiștii argeșeni

La ceas aniversar pentru Poliția Română, polițiștii argeșeni s-au întrecut într-o competiție de îndemânare la ...