Acasă / SPORT / Două puncte au făcut diferenţa…

Două puncte au făcut diferenţa…

BCM U Pitesti a castigat aseara ultimul meci al rundei cu numarul 17 din LNB contra echipei de la CSM Steaua EximBank . Pitestenii s-au impus cu scorul de 76-74. Elevii lui Hristu Sapera au ajuns la cel de-al 27-lea punct din actualul sezon, având un bilanț de 10 victorii și 7 înfrângeri.

Deşi piteştenii au început mult mai bine meciul având 6-0 în primele două minute de joc roşi-albaştri sau impus in sfertul de debut cu 17-11.Următoarele 6 minute din cel de-al doilea sfert gazdele au restabilit egalitatea la 22 iar la pauza mare formaţia din Trivale conducea la 3 puncte (33-30).

Steaua EximBank București a reușit cu aproximativ 3 minute înainte de final să vină la doar 2 puncte în spatele piteştenilor ( 70-68).La finalul partidei bucuria a fost fară margini   pentru elevii lui Hristu Sapera care au reuşit să se impună  cu scorul 76-74.

M.D/ Foto: Neacsu Gabriela