Acasă / SPORT / FC Argeş 1953 înscrie goluri pe bandă rulantă!

FC Argeş 1953 înscrie goluri pe bandă rulantă!

fc_arges_1953-as-viitorul_stefanesti-fotopress24 (47)FC Argeş 1953 a disputat astăzi pe teren propriu etapa cu numărul 10 contra echipei AS Viitorul Ştefăneşti,câştigând categoric cu scorul de 7-0(4-0).Alb-violeții continuă seria meciurilor bune,bifând cea de a5-a victorie consecutivă. fc_arges_1953-as-viitorul_stefanesti-fotopress24 (2)Puţin după începerea partidei componenţii celor două echipe au ţinut un moment de reculegere în memoria victimelor din Clubul Colectiv.Meciul a început foarte bine pentru echipa antrenată de Vali Năstase,primul care a deschis tabela fiind Dragoş Prodan după o acţiune personală în care a driblat 3 adversari.Golurile nu s-au oprit aici astfel că la câteva minute Andrei Pătrănoiu reuşeşte să marchez cu un şut de la distanţă,urmându-l la câteva minute Ciocârlan cu un gol din faţa portarului.La finalul primei reprize Pătrănoiu marchează iar,reuşind astfel să facă dubla.În repriză a doua alb-violeţii au ,,bombardat’’ poarta oaspeţilor graţie excuţiei perfect a golurilor marcate de Burcea,Pătrănoiu care reuşeşte în acest meci un hat-trick de excepţie şi Iancu care închide partida cu un gol senzaţional.fc_arges_1953-as-viitorul_stefanesti-fotopress24 (48)Marius Sanda a avut parte de o accidentare serioasă în acest meci,iar în următoarele partide nu va mai juca.În etapa cu numărul 11 FC Argeş1953 se confruntă în deplasare,cu echipa AS Olimpia Suseni.

M.G/ FOTO :Gabriela Neacşu-Mihai N.