Acasă / SPORT / FC Argeș a câștigat cu 2-1 confruntarea cu timișorenii

FC Argeș a câștigat cu 2-1 confruntarea cu timișorenii

FC Argeș a reușit că câștige ieri pe teren propriu contra echipei Ripensia Timișoara, cu scorul de 2-1. Pentru alb violeții au marcarcat Raul Costin și Vasile Buhăescu, iar pentru timișoreni golgeterului ligii secunde, senegalezul Mediop a reușit să înscrie golul de onoare. Meciul a început cu ocazii pentru ambele formații. Dumiter a irosit două șanse bune pentru Timisoara înainte de ratarea mare a lui Grecu la poarta cealaltă în minutul 24, apărată de Rădulescu. Alb violeții au reușit apoi să marcheze de două ori în decurs de circa două minute. FC Argeș ratat șansa desprinderii la 3-1, la ultima fază, prin Oancea.

FC Argeş Pitești: Oct. Popescu – D. Oancea, Cotigă (79 Vișa), Ct. Stan, D. Şerbănică – R. Costin (cpt.), D. Andrei (73 C-tin Stoica), I. Şerban, R. Grecu (48 Mihăescu) – I. Năstăsie, Buhăescu. Antrenor: Emil Săndoi.
Ripensia Timișoara: I. Rădulescu – Ad. Popa (cpt.), Bocşan, Burdeţ, C. Toma – Laur. Tudor, Mînecan (46 Apro), Zurbagiu, Dumiter (46 Ungureanu) – Mediop, Bădăuţă (74 Golda). Antrenor: Paul Codrea.