Acasă / SPORT / SCM Piteşti şi Atletic Bradu au încheiat cu bine jocurile oficiale

SCM Piteşti şi Atletic Bradu au încheiat cu bine jocurile oficiale

Jucătorii divizionarelor a treia de fotbal SCM Piteşti şi Atletic Bradu au intrat în vacanţă cu zâmbetul pe buze. Elevii lui Iulian Crivac au învins cu 4-0 (1-0) în deplasare pe Avântul Reghin, în timp ce pe teren propriu Atletic Bradu a dispus cu 4-1 de FCM Târgovişte.
Alb-violeţii au zdrobit Reghinul
Fotbaliştii de la SCM Argeşul Piteşti şi-au revenit după cele două rezultate de egalitate înregistrate cu FC Păpăuţi şi FCM Câmpina. La Reghin, elevii lui Iulian Crivac au deschis scorul repede, în minutul 7 prin Avramescu, care a trimis în plasă din faţa porţii. După pauză, alb-violeţii au mai mai de trei ori prin Albu (min. 58), Dulcea (min. 79) şi Iancu (min. 81), din penalty. În urma acestui rezultat, SCM Piteşti a acumulat 34 de puncte, intrând în vacanţă în postura de lider al seriei a şasea, pe locul doi aflându-se Chindia Târgovişte, cu acelaşi număr de puncte, dar un golaveraj mai slab.
În jocul de la Reghin, pentru SCM Piteşti au evoluat: Vlăsceanu – Enache, B. Stancu, Avramescu, Baicu – Călin, Mihai Stancu, Tameş, Iancu – Albu, Dulcea; au mai intrat David, Nilă şi Delcea.
Brădenii au punctat de patru ori
Cealaltă reprezentantă a Argeşului în liga a treia, Atletic Bradu, a încheiat anul cu o victorie de răsunet obţinut vineri pe teren propriu în faţa formaţiei FCM Târgovişte cu scorul de 4-1 (3-1). Scorul a fost deschis de oaspeţi în minutul doi, însă gazdele, care nu l-au avut pe bancă pe antrenorul principal Alecsandru Popovici (acesta, din motive medicale, nu a fost prezent la partidă), au punctat de trei ori până la pauză. Velianu a restabilit egalitatea în minutul 20 al confruntării, iar Jenaru le-a adus pe gazde în avantaj în minutul 27. Ruţă a stabilit scorul final al primului act după golul marcat în minutul 41. Scorul final al întâlnirii a fost stabilit în minutul 61 de Păun.
* Celelalte rezultate înregistrate în etapa a 15-a, au fost: Conpet Ploieşti – FC Zagon 2-5, FC Păpăuţi – ACS Civitas Făgăraş 3-0, ACS Urban Titu – Chindia Târgovişte 1-2 şi FCM Câmpina – Fortuna Poiana Câmpina 0-1.